LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braktisi fëmijët për të dashurin/ Procedohet penalisht 26 vjeçarja

28 Nëntor 2021, 08:16, Kronika CNA

Policia e Durrësit ka gjetur 26 vjeçaren, A.C e cila prej një jave ishte larguar nga banesa e saj. Pas denoncimit nga familjarët, policia ka nisur hetimet dhe kërkimin e 26 vjeçares.

A.C është gjetur një ditë më parë nga policia, ku dhe ka zbuluar se është larguar me dëshirë për të bashkëjetuar me të dashurin e saj.

Policia ka proceduar penalisht shtetasen A. C pasi ka braktisur dy fëmijët e mitur.

?Policia e Durrësit lokalizon dhe gjen 26 vjeçaren që ishte larguar nga banesa.Në vijim të informacionit për largim nga banesa të shtetases A. C., sqarojmë se:

Shërbimet e  Komisariatit të Policisë Durrës, pas kallëzimit të marrë nga familjarët për largimin nga banesa të 26 vjeçares A.C., menjëherë kanë nisur kërkimet dhe veprimet hetimore.

Nga informacionet e grumbulluara si rezultat i veprimeve hetimore të kryera, më datë 27.11.2021, rreth orës  23:30, u bë gjetja dhe kapja e shtetases të shpallur në kërkim A.C., banuese në lagjen Nr. 13, Durrës.

Për këtë shtetase filloi procedimi penal sepse më datë 22.11.2021, ka braktisur 2 fëmijët e mitur dhe ishte larguar me dëshirën e saj duke bashkëjetuar me shtetasin A.K., banues në Labinot Mal Elbasan.

Materialet i kaluan  në Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga