LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikonte drogë drejt Greqisë/ Në pranga shoferi shqiptar me 50 pako kanabis

27 Nëntor 2021, 11:59, Kronika CNA
Trafikonte drogë drejt Greqisë/ Në pranga shoferi shqiptar me 50

Në njoftimin e policisë greke, mësohet se është arrestuar pronari i automjetit ku po transportohej droga dhe një shtetas shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur.

Raportohet se droga ishte vendosur në 50 pako, të cilat ishin fshehur në tapicerinë e automjetit.

Automjeti me lëndën narkotike  kishte kaluar pak më herët edhe në doganën e Kakavijës dhe si destinacion kishte Athinën. Policia ka sekuestruar një telefon dhe një shumë prej 300 euro cash./CNA.al

Lajmet e fundit nga