LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Terrorizoi banorët e Yzberishtit/ Kapet pas 3 javësh 24-vjeçari në Tiranë

25 Nëntor 2021, 15:16, Kronika CNA
Terrorizoi banorët e Yzberishtit/ Kapet pas 3 javësh 24-vjeçari

Një 24-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Tiranës. I riu ishte shpallur në kërkim pasi më datë 6 nëntor bashkë me 6 persona të tjerë kanë qëlluar më armë zjarri në Yzberisht, duke terrorizuar banorët.

Nga hetimet ka rezultuar se ai është autor i dy vjedhjeve të ndodhura më parë.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit E. H., 24 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim, pasi më datë 06.11.2021, në Yzberisht, së bashku me 6 persona të tjerë (të arrestuar në flagrancë) kanë qëlluar me armë zjarri në ajër.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas është autor i dy vjedhjeve të ndodhura më parë, konkretisht:

? Më datë  18.11.2021  ka vjedhur një sasi parash dhe disa produkte në marketin e shtetasit V. U.;

? Më datë 22.11.2021 ka vjedhur disa sende me vlerë në magazinën e shtetasit P. E./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga