LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hetimet për Fatmir Mediu/ Caktohet gjyqtarja e çështjes

24 Nëntor 2021, 10:33, Kronika CNA
Hetimet për Fatmir Mediu/ Caktohet gjyqtarja e çështjes

Dosja e Gërdecit, dhe ish Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu do të jenë në duar të gjyqtares Albana Boksi.

Kujtojmë se SPAK ka kërkuar  revokimin e vendimit për pushimin e hetimeve, pala akuzuese, Fatmir Mediu dhe avokati i tij mbrojtës Ardian Visha shkuan në Gjykatën e Lartë.

Kjo e fundit e ktheu sërish çështjen në GJKKO.

Tashmë avokati i Mediu, ka dalë me një tjetër kundërshti, duke iu referuar caktimit të gjyqtares Boksi, si dhe duke paralajmëruar se do të kërkojë përjashtimin e saj

Sipas tij, gjyqtarja Albana Boksi ka konflikt interesi pasi ka shqyrtuar më parë disa kërkesa gjatë procesit./CNA.al

Lajmet e fundit nga