LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për vrasje/ Arrestohet ish agjenti i SHISH

23 Nëntor 2021, 11:37, Kronika CNA
Në kërkim për vrasje/ Arrestohet ish agjenti i SHISH

Policia e Tiranës ka rrestuar 51 vjeçarin Xhevahir Mzhika, ish agjent i SHISH, i shpallur në kërkim për vrasje.

Mzhika ka qenë i dënuar me 10 vite burg, për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

51-vjeçari është autori i ngjarjes së ndodhur më datë 16.08.2014, tek isha Fusha e Aviacionit, ku ka vrarë me armë zjarri shtetasin F. S

“Finalizohet operacioni policor i koduar ?Reagimi?.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 2, për kapjen e personave të shpallur në kërkim, me rrezikshmëri shoqërore në fushën e krimeve kundër personit.

Kapet dhe vihet në pranga 51-vjeçari i dënuar me 10 vite burg, për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

Në vijim të punës për lokalizimin e vendndodhjes dhe kapjen e personave në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 kanë bërë lokalizimin e vendndodhjes së një personi të shpallur në kërkim për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

Mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative u organizua dhe u finalizua me sukses operacioni policor i koduar ?Reagimi?, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Xhevahir Mzhika, 51 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas u kap në rrugën ?Babë Rexha?, anës lumit, dhe në momentin e ndërhyrjes së Policisë ka tentuar të largohet, por është neutralizuar nga shërbimet e Policisë.

Këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 10 vite burgim për veprat penale ?Vrasja me dashje? dhe “Armëmbajtja pa leje?.

51-vjeçari është autori i ngjarjes së ndodhur më datë 16.08.2014, tek isha Fusha e Aviacionit, ku ka vrarë me armë zjarri shtetasin F. S”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga