LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap me 1 kg kokainë/ Merret vendimi për efektivin e RENEA-s

22 Nëntor 2021, 08:30, Kronika CNA
U kap me 1 kg kokainë/ Merret vendimi për efektivin e RENEA-s

Efektivi i repartit RENEA Xhulio Liçi, i cili u arrestua në Ndroq, me drogë, është lënë i lirë nga drejtësia.

Ai është shpallur  i pafajshëm dhe gjithashtu janë hedhur poshtë akuzat që rëndonin mbi të për veprën penale të ?Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike?.

Kujtojmë se Liçi u arresuar në muajin Maj, të këtij viti, bashkë me Ded Nimanin dhe Luan Gaçin.

Në automjetin me të cilin tre personat në fjalë udhëtonit, policia, tha se kishte gjetur 1 kilogramë kokainë.

Dënim për këtë çështje ka marrë Ded Nimani.

4 vite e 8 muaj burg, ka qenë vendimi i Gjykatës për Nimanin./CNA.al

Lajmet e fundit nga