LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrënqeth nëna e Mateos/ "E mbaja me bukë, pse më vrau fëmijën"?

21 Nëntor 2021, 12:15, Kronika CNA

Familjarët Mateo Vasiut, 8-vjeçarit të varë në Grecallicë të Fierit, kanë protestuar sot para godinës së paraburgimit në Vlorë, ku është izoluar, vrasësi Klodian Çalamani.

Ata kanë tentuar të hyjnë në godinë, duke u përplasur me policinë, nën thirrjen duam drejtësi.

Nëna e të miturit Flora Vasiu,  është shprehur se do të dijë arsyen se përse Çalamani i vrau djalin.

 ?Ta sjellin në mes të Fierit dhe ta varin, kjo është kërkesa ime dhe të më thotë pse me vrau fëmijën. I kam dhënë për të ngrenë, e kam ndihmuar?, tha nëna e Mateos./CNA.al

Lajmet e fundit nga