LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhdukja misterioze e 28 vjeçarit/ Flet babai: Nuk ishte problematik, punonte ku të gjente

19 Nëntor 2021, 14:30, Kronika CNA
Zhdukja misterioze e 28 vjeçarit/ Flet babai: Nuk ishte problematik,

Babai i 28 vjeçarit të zhdukur, Sherif Mukaj, kërkon të mësoja se çfarë ka ndodhur me djalin e tij.

Në një intervistë për Report Tv ka treguar se i biri nuk ishte njeri problematik dhe se nuk i mungonin paratë.

Ai rrëfen se kontakti i fundit me të birin ka qenë në datën 1 nëntor dhe më pas nuk i është përgjigjur më telefonatave të tij.

Me datë 9, ka bërë denoncimin dhe është kthyer nga Amerika.

?Dua nga prokuroria të marrim vesh çfarë ka ndodhur.

E kemi telefonuar por e kishte të fikur telefonin, nuk kishte asnjë lloj shqetësimi. Kontakti i fundit ka qenë me datë 1 nëntor, me datë 5 e kam marrë, nuk ma hapi telefonin, me datë 9 bëmë denoncim dhe me më pas erdha nga Amerika. 

S?ka qenë problematik, punonte ku të gjente, nuk i mungonte leku.

Pyetëm disa djem nga fshati, më thanë kemi pirë kafe dhe është larguar në shtëpi?, ka thënë ndër të tjera babai i 28 vjeçarit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga