LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kontrabandimi i mallrave/ Kush është polici i arrestuar në Korçë

19 Nëntor 2021, 11:16, Kronika CNA
Kontrabandimi i mallrave/ Kush është polici i arrestuar në

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka vënë në pranga sot tre persona, në kuadër të një operacioni kundër kontrabandimit të mallrave në doganë.

Mësohet se personat e arrestuar, akuzohen se kanë lejuar në doganë që të kalonin mallra kontrabandë.

Sipas burimeve zyrtare në pranga ka rënë Julian Hanelli 39-vjeç, me detyrë punonjës policie Përgjegjës Turni në PKK Goricë, i dyshuar për veprën penale ?Shpërdorim detyre?.

Kujtojmë këtu se CNA.al raportoi më parë se doganieri i arrestuar është Petrika Mano.

Ky i fundit është vëllait i ish kreut të PD-së në Korçë, Andrea Mano.

Po ashtu është arrestuar në flagrancë edhe shtetasi V.N. drejtues i mjetit tip ?Wolsvagen Sharan?, ku pas kontrollit në mjet janë gjetur produkte të ndryshme mallrash të futura kontrabandë nga Pika e Kalimit Kufitar Goricë./CNA.al

Kontrabandonin mallra/ Arrestohet një punonjës policie dhe një doganier në Korçë

Në pranga për kontrabandë/ Zbulohet emri i doganierit të arrestuar në Korçë

Lajmet e fundit nga