LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Terrorizoi banorët duke qëlluar më armë në ajër/ Arrestohet 21-vjeçari

21 Nëntor 2021, 11:25, Kronika CNA

Një 21-vjeçar me iniciale L.B është arrestuar nga policia, në fshatin Arramenas të Krujës pasi ka thyer masën e sigurisë ?Arrest në shtëpi? dhe ka qëlluar në ajër më armë zjarri afër banesave duke terrorizuar edhe banorët.

21-vjeçari, sapo ka parë shërbimet e Policisë ka fshehur armën e zjarrit dhe është larguar, por është kapur disa minuta më vonë. Vijon puna për gjetjen e armës së zjarrit pistoletë me të cilin 21-vjeçari ka qëlluar.

Njoftimi i plotë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, pas njoftimit se në fshatin Arrameras, kishte të shtëna me armë zjarri, menjëherë kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me forcën operacionale të DVP Durrës kanë shkuar në drejtim të vendit ku ishte dhënë njoftimi.

Si rezultat i veprimeve të shpejta profesionale dhe informacioneve të marra në rrugë operative u bë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit L. B., 21 vjeç, banues në fshatin Borizanë, i dënuar më parë vjedhje.  Ky shtetas kishte thyer masën e sigurisë ?Arrest në shtëpi?, kishte shkuar në fshatin Arrameras dhe në orët e mbrëmjes ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër, në afërsi të banesave.  21-vjeçari, sapo ka parë shërbimet e Policisë ka fshehur armën e zjarrit dhe është larguar, por është kapur disa minuta më vonë.

Vijon puna për gjetjen e armës së zjarrit pistoletë me të cilin 21-vjeçari ka qëlluar në ajër.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale ?Armëmbajtja pa leje?, ?Prishja e rendit dhe e qetësisë publike? dhe ?Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit?./CNA.al

Lajmet e fundit nga