LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prej 20 ditësh i zhdukur/ Vazhdojnë kërkimet për të riun nga Erseka

20 Nëntor 2021, 12:30, Kronika CNA
Prej 20 ditësh i zhdukur/ Vazhdojnë kërkimet për të

Vijojnë kërkimet nga policia për 28 vjecarin nga Erseka Sherif Mukaj i cili është i zhdukur prej 20 ditësh.

Mësohet se pas një telefonate Shkodra ku thuhej se e kishin parë në një lokal dhe pas fotos së shpërndarë në media, Policia e Konojës në bashkëpunim me atë të Shkodrës kanë  kërkuar edhe në këtë qark dhe mësohet gjithashtu se pas tyre u vunë dhe familjarët e djalit por më vonë u zbulua se personi i parë nuk ishte i njëjti person me atë që përshkruhej.

28-vjeçari është parë për herë të fundit në datën 1 nëntor në Ersekë ku ka pirë kafe me shokët e tij.

Sherif Mukaj i datëlindjes 30.04.1993 përpara se të zhdukej ka lënë makinën dhe sendet e tij personale, kartën e identitet dhe një telefon në shtëpinë e tij ndërsa me vete mbante një tjetër telefon që rezultonte të ishte me sinjal deri në datën 5 nëntor e më pas çdo gjë mbetet enigmë.

Pista nga ana e Policisë është ajo e largimit jashtë shtetit , pasi familjarët në qershor i kishin dërguar 500 mijë lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga