LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Terror në Tiranë/ Hajduti i armatosur tenton të futet brenda një banese

19 Nëntor 2021, 21:47, Kronika CNA
Terror në Tiranë/ Hajduti i armatosur tenton të futet brenda

Një person i armatosur ka tentuar të futet në një banesë në Vishnje, por është pikasur nga familjarët të cilët kanë njoftuar menjëherë policinë.

Ai ka mundur të largohet në kohë, ndërsa uniformat blu po vijojnë krehjen e zonës dhe po kryejnë kontrolle në ambiente të dyshuara që mund të jetë fshehur personi i dyshuar.

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 19.11.2021, në Vishnje, në oborrin e banesës së shtetasit Sh. A ka tentuar të futet një person ende i paidentifikuar, dyshohet i armatosur. Ky person është konstatuar nga pjestarët e familjes.

Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, Forca e Posaçme Shqiponja dhe Shigjetat.

Nga veprimet paraprake rezulton se personi nuk është futur në banesë por është larguar me shpejtësi kur ka konstatuar se është diktuar nga pjestarët e familjes.

Shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës dhe po kryejnë kontrolle në ambiente të dyshuara që mund të jetë fshehur personi i dyshuar.

Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Lajmet e fundit nga