LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasja e Mateos/ Familjarët dhe qytetarët përplasen me policinë në Vlorë

21 Nëntor 2021, 09:20, Kronika CNA

Në godinën e paraburgimit të Vlorës, ku ndodhet edhe Klodian Çalamani, i cili vrau 8 vjeçarin Mateo, është bërë një protestë nga ana e familjarëve dhe qytetarëve.

Çalamani mbahet në këtë godinë për ta mbrojtur nga ndonjë sulm i mundshëm.

Protesta ka qenë e tensionuar, me përplasje të forta me policinë.

Qytetarët kanë hedhur gurë drejt godinës së paraburgimit, ndërsa nëna e Mateos është përpjekur të kalojë kangjëllat./CNA.al

Lajmet e fundit nga