LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një femër e përfshirë në këtë mes”/ Dëshmia e fortë për vrasjen e 8 vjeçarit: Mateo ka ditur një sekret

22 Nëntor 2021, 13:35, Kronika CNA
“Një femër e përfshirë në këtë

Një dëshmitare ka hedhur dyshime të forta për vrasjen e Mateo Vasiut në Gracelli të Fierit nga 38-vjeçari Klodian Çalamani.

Në një bisedë telefonike, në emisionin “Me zemër të hapur”, dëshmitarja ka treguar se në këtë ngjarje të rëndë është përfshirë edhe një femër.

Sipas në këtë ngjarje është i përfshirë një person shumë i afërt me familjen e Mateos. gjithashtu ajo thekson fajin se Mateo mund të ketë qenë dëshmitar i një ngjarje që i ka marrë jetën vogëlushit.

?Nuk është vetëm Klodiani në këtë mes, por edhe një femër. Tezja e Mateos ka telefonuar vetë një person para dy ditësh dhe ajo e di këtë. Pra të merren shenjat e  gishtave, qoftë te  nusja e xhaxhait qoftë edhe një person tjetër shumë i ngushtë. Për atë që ka bërë Klodiani ai duhet të varet.

Por nëse do të ishte vrasës ai do të kishte vrarë fëmijë me kohë. Ku e dinte nëna që vëllai ishte sëmurë, ku i dinte nëna këto biseda?Unë mendoj që Mateo ka parë diçka, ai donte të thoshte një sekret tek xhaxhi dhe tezja.

Mateo është dëshmitar i një ngjarje?, ka thënë ajo.

Ndërsa tezja e Mateos ka mbështetur deklaratën e dëshmitares së dhënë në emisionin me ?Me Zemër të Hapur?.

Ndërsa ritheksoi se duhet të hidhet dritë mbi këtë ngjarje, pasi nëna e 8-vjeçarit e cila është akuzuar si e përfshirë  ka qenë në punë, për këtë arsye duhet të zbardhet se e vërteta.

?Jam dakord me dëshmitaren. Mateo ka qenë dëshmitar i një ngjarje. Përse u akuzohet motra ime. Kam parë në media që fajtore është Florinda. Të dalë e vërteta. Motra ime ishte në punë, kush është ajo nënë që vret fëmijën e saj?, ka thënë më tej tezja e 8-vjeçarit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga