LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kati i katërt i pallatit përfshihet nga flakët/ Zjarrëfikësit në vendngjarje

23 Nëntor 2021, 07:46, Kronika CNA
Kati i katërt i pallatit përfshihet nga flakët/

Mëngjesin e sotëm ka rënë zjarr në katin e katërt të një pallati në zonën e Alliasit. Sipas njoftimit të policisë raportohet se ka patur vetëm dëme materiale.

Policia ka bërë evakuimin e banorëve të pallatit ndërsa zjarrëfikësit po punojnë me shuarjen e flakëve.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e zjarrit.

?Me datë 23.11.2021, rreth orës 07:58 në Allias, në vendin e quajtur “Te Katrori”, ka rënë zjarr në katin e katërt të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e Policisë bënë evakuimin e menjëhershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga