LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksion në Elbasan/ Pranga dy zyrtarëve të lartë të IMT-së, shoqërohen 5 të tjerë

22 Nëntor 2021, 20:55, Kronika CNA
Aksion në Elbasan/ Pranga dy zyrtarëve të lartë të

Një aksion policor është zhvilluar mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit.

Si rrjedhojë është vënë në pranga ish-kryeinspektori i IMT-së në Elbasan dhe një inspector.

Akuza që rëndon ndaj tyre është ajo e ?shpërdorimit të detyrës?. Ndërkohë që lidhur me rastin janë shoqëruar edhe 5 zyrtarë të bashkisë së Elbasanit, të cilët kanë qenë pjesë e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Elbasan.

Mësohet se personat në fjalë kanë lejuar ndërtimin pa leje të një objekti. Mësohet se arrestimi ka ardhur me iniciativë të Policisë së Elbasanit./CNA.al

Lajmet e fundit nga