LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërdoruan detyrën / Arrestohet inspektori i AKU-së, detyrim për paraqitje për 33 vjeçaren

23 Nëntor 2021, 13:29, Kronika CNA
Shpërdoruan detyrën / Arrestohet inspektori i AKU-së, detyrim

Arrestohet inspektori i AKU-së në Fier, pasi ishte shpallur në kërkim për ?shpërdorim detyre?. Mirel Koçi, 48 vjeç, akuzohet për veprat penale ?Shpërdorim detyre? dhe ?Falsifikimi i dokumentave? .

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier me vendimin e datës 18.11.2021 ka vendosur masën e sigurisë ?Arrest në burg? për veprat penale ?Shpërdorim i detyrës? dhe ?Falsifikim i dokumentave?.

Gjithashtu, Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën e sigurisë ?Detyrim për tu paraqitur në policinë gjyqësore?, masë ndaluese ?Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik? për veprat penale ?Shpërdorim i detyrës? dhe ?Falsifikim i dokumentave? për shtetasen D. S., 33 vjeçe, banuese në Fier.

Të dy këta shtetas, me detyrë inspektorë terreni pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Dega Rajonale e Qarkut Fier, dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin, me veprimet e tyre kanë shpërdoruar detyrën gjatë kontrollit të ushtruar në datat 13.09.2021 dhe 14.09.2021 në subjektin e shtetasit E. M.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga