LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Testi i drogës për policët/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e Gledis Nanos

23 Nëntor 2021, 12:19, Kronika CNA
Testi i drogës për policët/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e Gledis

Gazetari Artan Hoxha e ka cilësuar si të nevojshëm por jo të domosdoshëm urdhrin e ri të drejtorit të Policisë Gledis Nano që policët do t?i nënshtrohen testit të drogës.

Në studion e ?Abc live? me Juli Xhokaxhi, Hoxha tha se testi i alkoolit do të ishte edhe më i rëndësishëm për shkak se ka një shqetësim më të madh në masë.

?Kjo është diçka e nevojshme, por jo i domosdoshëm. Testi i alkoolit do ishte dhe më i rëndësishëm, dhe është në masë më shqetësues. Nga kontakti që  kam unë më shqetësues është testi i alkoolit. Drejtori e ka lëshuar këtë vendim, duke lëshuar edhe urdhrin sesi do të ekzekutohet? , ka thënë Hoxha

Sipas tij, në testin e kokainë, një përdorues nuk përdor një javë dhe në krye të javës ai del në rregull.

?Unë shkova edhe në SPAK për atë kryetarin bashkisë, nuk u bë analizë e fijes së flokut, por vetëm e urinës, ajo në krye të javës të nxjerr të pastër. Ky si gjest ka impakt në media dhe në opinion publik. U diskutua shumë kohë që të bëhej testi i narkotikëve në Parlament. Në imazh të jep, dhe merr vëmendje, por sesa do të realizojë atje brenda, sigurisht çon edhe një mesazh tek ata që janë përdorues, që largohuni nga radhët e policisë. Nuk do të jetë si fushatë. Por, është diçka e nevojshme, por nuk e shikoj të domosdoshme,? ka thënë më tej Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga