LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportonin telefona me pëllumba/ Klodiana Lala zbulon çudirat e arratisjeve nga burgjet

23 Nëntor 2021, 21:55, Kronika CNA
Transportonin telefona me pëllumba/ Klodiana Lala zbulon çudirat e

Gazetarja Klodiana Lala zbuloi disa nga rastet më të bujshme të arratisjeve nga burgu.

E ftuar në studion e ?Opinion? me Blendi Fevziun në Tv Klan, ajo tregoi se janë përdorur metoda nga më të çuditshmet për futjen e armëve dhe celularëve brenda ambienteve të burgut dhe një rast i tillë është edhe përdorimi i pëllumbave.

?Të gjithë të dënuarit, qëllimin e vetëm që kanë është të ikin nga burgu. Po t?i dëgjosh kur tentojnë të arratisen apo arratisen dhe arrestohen, gjëja e parë që thonë është që ne kemi detyrë të ikim, ju keni detyrë të na ruani.

Një nga rastet më interesante ka qenë kur filluan të përdornin pëllumbat për të çuar celularë dhe pjesët e armëve. Njëri nga pëllumbat ra nga pasha e celularëve, unë e kam patur të filmuar, duke qenë se do koordinoheshin për arratisjen.

 Pëllumbit i lidhën 3 celularë dhe për shkak të peshës, pëllumbi nuk arriti të shkonte deri tek dritarja e të dënuarit. Ata rrisin pëllumba brenda dhe i stërvisin për këtë arsye. Ata kanë futur edhe kazanë rakie e kanë bërë raki në burg. 

Në shollat e këpucëve arrijnë të fusin pjesë të ndryshme të armëve atje. Rasti i Arbër Çekajt është interesant për mënyrën si është organizuar. Ata arritën të bindnin njërin nga të dënuarit që të tentonte të priste damarët dhe të kërkonte të shkonte për t?u kuruar. 

Të gjithë gardianët morën atë për ta dërguar për t?u mjekuar. Në momentin që i gjithë burgu po merrej me këtë gjë, Çekaj dhe bashkëpunëtori planifikuan këtë gjë. Përdorën çarçafët e bërë gërshet për të zbritur?, deklaroi Lala./CNA.al

Lajmet e fundit nga