LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau dhe groposi 8-vjeçarin/ Digjet shtëpia e Klodian Çalamanit

26 Nëntor 2021, 13:42, Kronika CNA
Vrau dhe groposi 8-vjeçarin/ Digjet shtëpia e Klodian

Shtëpia e Kodian Çalamanit, autorit të vrasjes së Mateo Vasia, është djegur.

Dhoma ku jetonte 38-vjeçari është bërë shkrumb e hi.

Pak ditë ma parë, Çalamani ka dhunuar dhe më pas ka vrarë duke e groposur në oborrin e banesës së tij të miturin Mateo Vasiu.

Çalamani ndodhet në paraburgimin e Vlorës dhe për disa ditë me radhë familjarët bënë protesta duke kërkuar dënimin e tij me vdekje.

Në ngjarje dyshohet se përveç Çalamanit ka marrë pjesë edhe një grua, por ende nuk asgjë zyrtare nga organet e drejtësisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga