LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E rëndë/ Makina përplaset me ambulancën, humb jetën pacientja 42 vjeçare

28 Nëntor 2021, 07:08, Kronika CNA

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Rinasit. Një makinë është përplasur me një ambulancë ku si pasojë ka ndërruar jetë pacientja që ndodhej në ambulancë, shtetasja A.B 42 vjeç.

Gjithashtu janë dëmtuar dhe ndodhen në spital në gjendje të rëndë për jetën shtetasit A. B., 30 vjeç infermieri i ambulancës, M. B., 32 vjeçe, të cilët ndodheshin në ambulancë, dhe shtetasi Y. G., 22 vjeç, pasagjer i mjetit tjetër.

?Me datë 27.11.2021, rreth orës 23:50, në rrugën e “Rinasit”, janë përfshirë në aksident mjeti me drejtues shtetasin A. A., me mjetin e ambulancës të spitalit të Krujës.

Si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën në vendngjarje pacientja që ndodhej në ambulancë, shtetasja A. B., 42 vjeçe.

Gjithashtu janë dëmtuar dhe ndodhen në spital në gjendje të rëndë për jetën shtetasit A. B., 30 vjeç (infermieri i ambulancës), M. B., 32 vjeçe, të cilët ndodheshin në ambulancë, dhe shtetasi Y. G., 22 vjeç, pasagjer i mjetit tjetër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit?, njofton policia. / CNA.al

Lajmet e fundit nga