LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja maratonë e Kryesisë së PD/ Këlliçi bën publik qëndrimin e tij

15 Nëntor 2021, 20:55, Politikë CNA
Mbledhja maratonë e Kryesisë së PD/ Këlliçi bën

Deputeti i PD Belind Këlliçi ka bërë publik qëndrimin e tij në mbledhjen e kryesisë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Këlliçi shkruan se vendimet politike do merren nga Kuvendi, si organi më i lartë i partisë, ndërsa ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të deformojë vullnetin e demokratëve.

Deputeti thekson se Kuvendi do të mbahet në 11 dhjetor dhe sipas tij drejtuesit nuk janë të përhershëm, ndërsa demokratët do mbeten autoriteti më i lartë.

?QËNDRIMI IM!

Vendimet politike do të jenë shumëfish më cilësore nëse do të merren prej vetë anëtarësisë dhe organit më të lartë vendimmarrës të PD, Kuvendit Kombëtar!

Askush nuk ka autoritet të transferojë në kohë vullnetin e demokratëve shqiptarë.

Unë jam për demokraci të drejtpërdrejtë pjesëmarrëse.

Mbështes vendimmarrjen sovrane të delegatëve demokratë për të thirrur Kuvendin Kombëtar më 11 dhjetor.

Drejtuesit shkojnë e vijnë. Përfshirë Belind Këlliçin. 

Demokratët janë dhe do të mbeten autoriteti më i lartë në PD?, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga