LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Jetoj akoma në shtëpi shteti”/ Çfarë po kërkon Jemin Gjana?

15 Nëntor 2021, 19:48, Politikë CNA

Aldo Bumçi dhe Jemin Gjana janë përplasur në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, teksa diskutohej për ?Foltoren? e Sali Berishës.

Gjana ka kundërshtuar Bumçin në qëndrimet e tij pro ish-kryeministrit, ndërsa ka thënë se jeton ende në shtëpitë e shtetit dhe se sipas tij ish ministrat e tij janë të pasuruar.

Jemin Gjana: Unë kam qenë ministër, por me shtëpi shteti jam. Ministrat e ?Foltores? janë pasuruar.

Aldo Bumçi: Për cilin e ke? Për mua se unë jam ish-ministër

Jemini Gjana: Mos ndërhy.

Meqënesë tonet kanë qenë të larta, ka ndërhyrë Gazment Bardhi dhe Gent Strazimiri për t?i qetësuar.

Por pyetja lind se çfarë po kërkon Jemin Gjana? Ndoshta ndonjë vilë apo shtëpi shtesë?/CNA.al

Lajmet e fundit nga