LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dorëzimi” i Bashës për Kuvendin/ Kjo është kërkesa e Këlliçit ndaj kreut të PD

15 Nëntor 2021, 18:23, Politikë CNA

Kreu i PD Lulzim Basha është ?kryqëzuar? nga deputetët e kësaj force politike në mbledhjen e Kryesisë, sa i takon datës së mbajtjes së Kuvendit Kombëtar.

Burime për CNA.al bëjnë me dije se Këlliçi i ka kërkuar Bashës që pikat e tij t?i shtrojë në rendin e ditës të paraqitur nga anëtarët, ku edhe i ka kërkuar që të paraqitet në Kuvend në datën 11 dhjetor, datë kur është dakordësuar me 4200 firmëtarët.

Këlliçi ka sfiduar hapur Lulzim Bashën, ku i ka kërkuar të paraqitet në Kuvend dhe të votbesohet nga antarësia.

?E humbe shansin, deri në datë 10 për të thërritur Kuvend. Meqë ke arritur në qëndrimin që je dakord që duhet të shkojmë në Kuvend, atëherë shtoja këto pikat e tua rendit të paraqitur nga 4200 delegatët dhe hajde në Kuvend në datën 11. Hajde dhe votëbesohu?, mësohet të ketë thënë Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga