LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I vini gishtin kokës”/ Berisha thirrje Ramës dhe “peng kryetarit”

15 Nëntor 2021, 18:25, Politikë CNA

Lideri historik, Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit Basha, që t?i vënë gishtin kokës dhe të mos luajnë me pluralizmin.

Ai ka shtuar se data 11 është vetëm fillimi i Kuvendit sepse ai do të vazhdojë veprimtarinë e tij deri në rivendosjen e plotë të pluralizmit.

?Data 11 është vetëm data e fillimit të Kuvendit, ai vazhdon veprimtarinë deri në rivendosjen e plotë të pluralizmit. Mos mendo Edvin se duke vjedhur data do të mund t?i dalësh para këtij Kuvendi. Ky ështe revolucion paqësor, por askush s?mund të luajë me të.

Qëllimi makabër politik i pengmarrësit dhe pengut është që t’i vjedhin Kuvendit axhendën, rendin e ditës. I vini gishtin kokës ju them të dyve, ata që kanë hedhur firmën aty, nuk do pranojnë kurrë që të ndryshohet një gërmë nga axhenda e përcaktuar.

Frika është e juaja se u keni kaq shumë borxhe qytetarëve, u keni bërë kaq të liga. Vazhdoni marrëveshjen e bashkëpunimin, por Kuvendi Kombëtar i demokratëve në mënyrë të pandalshme do të çojë PD-në në forcën vigane të pamposhtur të fitores. Emrat e guximtarëve që firmosën do skaliten. Edi Rama mos luaj me pluralizmin?, theksoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga