LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ‘bojkoton’ Parlamentin/ Zbulohet arsyeja

15 Nëntor 2021, 18:53, Politikë CNA

Pas vendimit për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar, ish kryeministri Sali Berisha ka ndërmarrë një aksion të rëndësishëm. Ai ka nisur takimet në bazë me demokratët. Deri më tani ka zhvilluar disa Fotlore në qytete të ndryshme.

Angazhimi i tij në Foltore dhe takime me demokratët ka penguar pjesëmarrjen e tij në Parlament.

Vetë Berisha e ka pohuar këtë fakt, në një konferencë për mediat duke thënë se i është përkushtuar më shumë Foltoreve për të zgjidhur krizën brenda PD, po që shumë shpejt do të jetë edhe në Parlament.

?Kam munguar, keni shumë të drejtë, por do shkoj, pa asnjë diskutim jam përqëndruar totalisht në këtë mrekulli shqiptare, e cila më ka mahnitur dhe më ka tërhequr me të gjithë qenien time. Por kjo nuk do të thotë se nuk do të shkoj shpejt në Parlament dhe nuk do të luftoj për të drejtat e shqiptarëve ndaj narko-shtetit.

Në një farë mënyrë Foltorja krahasuar me polemikat vulgare të tej mase të pengut të tij është më eprore dhe tërheqëse, jo vetëm për mua por edhe për qytetarët. Unë do të shkojë në Parlament?, është shprehur Berisha. / CNA.al

Lajmet e fundit nga