“Peshqit e mëdhenj”/ A po ndëshkohet klasa politike nga SHBA?

15 Nëntor 2021, 18:56, Politikë CNA
“Peshqit e mëdhenj”/ A po ndëshkohet klasa politike nga

Ish deputeti Myslim Murrizi ka komentuar raportin e SHBA me politikën shqiptare.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Murrizi, duke iu drejtuar ambasadores Yuri Kim, i kujton se është pasardhëse e Donald Lu, i cili kishte deklaruar se do të kapeshin peshqit e mëdhenj, duke nënkuptuar këtu ndëshkim të politikanëve.

Sipas tij, jo vetëm që nuk është kapur asnjë peshk, por vetë peshkaqenët e vendit po i tregojnë ambasadores Kim gropat e vogla të ujit, dhe grepi ngec në tokë.

Doza e ironisë së Murrizit shkon më tej, ku shprehet se tashmë Kim ka lënë grepin dhe ka marrë dyfekun për të dalë për gjah.

Postimi i plotë i Murrizit:

Halle te ? medha? te kane rene mbi shpine keta shejtaner qe takon gjithe kohen prej 2 vitesh Zj Kim!

E fillove detyren si pasardhese e e Donald Lu qe kishte prioritet dhe shume pasion ? peshkimin? por qe gjuetia eshte me fat, dhe fale spektrit te veshtire te ? faunes? qe ka Shqiperia, Ai nuk kapi asnje qefull se peshk te cilesise se larte jo e jo

Pastaj prej dy vitesh more ? grepat? dhe fillove te kerkosh basene me uje per ti hedhur ,qe te kapesh ? peshq? ,por mesa duket nuk ke gjet akoma ?moçalin? ku rrine e ushqehen me pisllikun qe gatuajne vete peshkaqenet e ketij vendi, sepse vete peshkaqenet qe Ti takon prej 2 vitesh Zj Kim, te tregojne gropa uji te vogla e aty grepi ngec ne toke

U perpoqe ti ? pajtoje? me 5 qershor 2020,keta qe nuk jane zemeruar kurre prej 30 vitesh me njeri tjetrin , por te mashtruan sikur ishin ne prag lufte, e prap shejtanet u ?zemeruan ?pas 25 prillit se nuk fituan dot te gjithe

U ? lodhe ? e u ? sfilite? duke shkuar sa tek njeri shejtan tek tjetri qe te pranonin rezultatin e zgjedhjeve, por shejtanet qe nuk moren dot karrike prap u ? zemeruan?

Pas zgjedhjevje e ke lene ? grepin? me duket dhe ke mare ? dyfekun? per te ndryshuar llojin e gjahut, nga peshkimi ke dale per DERR, por nuk ke ? zagar? per te gjuajtur derr me duket, se DERRI nuk gjuhet me kone Zonjash qe mbahen me zinxhire floriri ne qafe

Dhe Ju Zj Kim nuk i njihni fare derrat e ? pyllit? tone por mendoni qe do ju dalin ne ? prite? vete, e Ju vetem sa do shkrepni kembezen

Jo joooo , keta jane ? derra? qe duan ? ZAGAR? te forte per tu shkulur nga strofulla qe te vijne ne prite, por me ata qe Ju po mbani e ? ushqeni? prej vitit 2016 ku niset reformen, keta lloj ? derrash? jo qe nuk pjerdhin por kane per te jetuar derisa te ngordhin nga dhjami i tyre

Une si gjahtare po te them nje shprehje qe perdorin gjahtaret ne Shqiperi Zj Kim

NUK GJUHET PER DERR, ME ZAGARE SHKURTEZE

Sot qenke ? merzitur? se paskan folur me fjalor te keq ? elita intelektuale? qe ? zbarkoi ne Kuvend me 10 shtator??????

U ?habita ?shume qe qenke ? zhgenjyer? ne priteshmerine Tende!!!

Nje ? keshille? miqesore po te jap, megjithese e di mire qe keni plot keshilltare

Mos e ndrysho ? zanatin? persa te jesh Ambasadore ne Shqiperi kurreeee

Je prezantuar si ? gjahtare? me grep, nuk ke pse te behesh ? edukatore? por hiqe grepin dhe mer BERRETEN ( armen) dhe perpiqu ti japesh kurajo atyre qe paguhen per te kapur ? derra? qe te mos ? lehin? sa per ti trembur por tu shkojne bute bute drejti ne fole ku rrine e gjithe ? tufa? se bashku

Se me ? verejtje? ne biografi dhe me note sjllje apo korigjime fjalimesh, keta as nuk skuqen as nuk zverdhen jo nga Ju por çfare nuk i kane thene njeri tjetrit me liber shpije prej 30 vitesh, e perseri jane te gjithe bashke ne ? strofullen? e tyre ,dhe aty hane aty dh? aty zhgerryten, aty pjellin aty luajne e aty gezojne , pamvaresish se bejne sikur zihen./CNA.al

Lajmet e fundit nga