LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kërkoi Kuvend në 18 Dhjetor/ Fuga “godet” Bashën: Vetëvrasje politike dhe çarje skizofrenike

15 Nëntor 2021, 19:38, Politikë CNA

Profesori Artan Fuga e ka quajtur ?çarje skizofrenike? ndarjeje në dysh e identitetit politik, vendimin e kreut të PD, Basha, për mbajtjen e Kuvendit në 18 Dhjetor.

Fuga theksoi se kjo ështe gafa e radhës e Bashës, sipas tij më keq se djegia e mandateve dhe më budallallëk se injorimi i zgjedhjeve për Bashki.

?Kongres i partisë demokratike në 18 dhjetor???Antimiting?Uaaaaaaaaaaaa, vetëvrasje politike!!!

Cfarë monologu me vetveten.Carje skizofrenike ndarjeje në dysh e identitetit politik! Vetëm psikanaliza i jep dum kësaj.

Cfarë gafe shekullore!!!Më keq se djegja e mandateve të deputetëve, më budallallik politik se injorimi i zgjedhjeve për bashkitë!

Kryesia e PD vulosi sot çarjen në dysh të partisë, të grupit parlamentar dhe të elektoratit! Hoqi me vendim vetveten!Nuk kishte si ta bënte më keq! E pabesueshme! 

Në fakt e pritshme pas dhjetra gafave me ose pa qëllim që kanë dëmtuar rëndë opozitën shqiptare, pra edhe ne si qytetarë, votojmë ose jo për të!?, shkruan Fuga në një status në rrjetin social facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga