LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka sulmon Grida Dumën/ Kërkon shkatërrimin e partisë për të mbajtur karrigen

15 Nëntor 2021, 20:36, Politikë CNA
Paloka sulmon Grida Dumën/ Kërkon shkatërrimin e partisë

Edi Paloka ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Grida Dumës gjatë mbledhjes së Kryesisë. Duma, nga aty tha se nëse ka ardhur koha që PD të shkatërrohet do të ndodhë.

Kaq ka mjaftuar që Paloka të shprehet në një deklaratë për media se ajo kërkon shkatërrimin e partisë vetëm për të mbajtur karrigen e saj.

?Pavarësisht se dikush vazhdon të bëjë se dyshon se janë mbledhur. Unë ofrova që të dy palët, sepse nuk mund të fshehesh kokën si struci, ne nuk mund ta bëjmë. Kemi dy palë që nuk kanë besim te njera tjetra. Janë 4200 delegatë që kërkojnë mbledhjen e kuvendit. Unë propozova që dy palët të sillnin përfaqëësues për verifikimin e firmave. Kjo nuk u pranua dhe u kalua për një kuvend tjetër pas një javë. Më shuëm se një antimiting nuk e di ccfarë emri t?i vë. Të gjitha vlerat janë vënë në dyshim sot. Sot hapur janë përbuzur delegatët për interesa të dikujt që të gucoje sot të thotë, e kam me dy nënkryetarërt që thanë edhe po u shkatërrua PD letë shkatërrohet. Pra të mbajnë këta karriget le të shkarkohet PD?, tha Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga