LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi Kombëtar/ Noka ftesë Bashës: Merr mbështetësit dhe hajde si pakicë

15 Nëntor 2021, 20:40, Politikë CNA
Kuvendi Kombëtar/ Noka ftesë Bashës: Merr mbështetësit

Deputeti Flamur Noka ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PD.

Në një reagim për mediat, Noka deklaroi se Basha është në panik nga mbledhja e Kuvendit, ndërsa theksoi edhe një herë së vullnetin e anëtarëve për tu mbledhur në 11 dhjetor nuk e ndal dot askush.

Ai i bëri ftesë edhe Lulzim Bashës, që së bashku me mbështetësit e tij të shkojë në Kuvendin e PD si pakicë.

?I tmerruar nga antarësia dhe në panik, sot mendoj se po i bën sfidë delegatëve të PD nëpërmjet mbledhjes së një kryesie ilegjitime. 4200 anëtarë kanë depozituar kërkesën dhe asgjë nuk e ndal.

Askush dhe asgjë nuk e ndal vullnetin. Peng kryetari i ka pasur mundësitë të thërras Kuvendin. Peng Kryetari dhe të tijët ka vetëm një rrugë të vijë si pakicë.

Ishte e rëndë që dy nënkryetarët e partisë thanë se janë të gatshëm për të shkatërruar partinë?, tha Noka./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga