LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bumçi: Kjo është kriza e Lulzim Bashës, jo e PD-së

15 Nëntor 2021, 20:39, Politikë CNA
Bumçi: Kjo është kriza e Lulzim Bashës, jo e PD-së

Anëtari i Kryesisë së PD, Aldo Bumçi ka deklaruar për mediat se është Lulzim Basha ai që është në krizë dhe jo Partia Demokratike. Pas mbledhjes së Kryesisë, Bumçi është shprehur se nuk ka ndarje mes kolegësh, por e gjitha kjo është krizë e një personi që nuk ka shkruar një fitore.

?Kjo është një krizë e Lulzim Bashës jo e PD. Me kolegët në sallë nuk na ndan asgjë. E kemi mbështetur në çdo aksion.

Nuk kemi ndarje me kolegët tanë. Kjo është krizë e një perosni. Ka 8 vjet dhe nuk shkruajti një fitore. Si çdo parti peshën kryesore e mban kryetari?, tha Aldo Bumçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga