LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Po u vë gjoba bizneseve”/ Kokalari i nxjerr të palarat Bashës: Ka përfituar edhe dy vila, po vepron si mafie

12 Nëntor 2021, 17:16, Politikë CNA
“Po u vë gjoba bizneseve”/ Kokalari i nxjerr të palarat

Aktivistja Evi Kokalari në takimin me demokratët në Sarandë, krah ish kryeministrit Sali Berisha ka treguar se Lulzim Basha përmes gjobave që iu vendos biznesmenëve dhe korrupsionit ka blerë dy vila.

Sipas Kokalarit kjo është mafioze dhe Basha po vepron si mafioz.

Në 11 dhejtor do të shkarkohet. Kur diskutohet ligji për mbrojtjen e të dhënave private të njerëzve që kanë firmosur, kjo nuk do të thotë që ju nuk mun dtë shkoni te zyra e Palokës dhe ti kontrolloni firmat thjesht do të thotë se nuk mun dti bëni publike për popullin e tërë. Basha përfitoi nga kjo ideja e mbrojtjes së infromacionit personal të anëtarëve. Në qershor kur u bënë zgjedhjet dhe faktikisht mesa di unë akoma është në gjyq me njërin nga kandidatët për këtë arsye.

Hipokrizia ëhstë në plan të parë dhe kjo është ideja  që duhet të kuptoni se Pd nuk është në rrugën e duhur

I kanë ngel vetëm 5 veta. Lufta është vetëm me 5 veta që kanë marrë peng ndërtesë, vulën, logon dhe me 11 Dhjetor do të largohen.

Një arsye tjetër që më ka rënë në sy  këto kohët e fundit, përveç korrupsionit edhe pasi ika herën e parë, dëgjova që Basha tha në parlament, filloi të thërriste disa biznesmenë me emër dhe mua më bëri përshtypje dhe pyeta pse i drejtohet këtyre njerëzve dhe më thanë se kërkon gjoba, diçka që në Shqipëri u quanka gjobat, që ai iu kërkon lekë këtyre bizneseve. Nëse ky nuk është korrupsion unë nuk e di se çfarë është. Dhe më pas mësova se kishte marrë dy vila, në të njëjtën mënyrë nëpërmjet gjobave. Di të them një gjë që unë jetoj në New York dhe në New York vetëm mafia italiane shkonte në bizneset lokale dhe iu vinte gjoba njerëzve. Nëse ata nuk paguanin dicka ju ndodhte. Kjo është mafioze“, shprehet Kokalari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga