Connect with Us

Video-Sherri me thika, tmerrohen nxënësit/ Shoferi i furgonit të shkollës përleshet në mes të rrugës

Kronika

Video-Sherri me thika, tmerrohen nxënësit/ Shoferi i furgonit të shkollës përleshet në mes të rrugës

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme rreth orës 13:35, në rrugën “Qemal Stafa”.

Drejtuesi i një furgoni që transportonte nxënësit e një shkollë private, është përfshirë në një sherr me thika me një drejtues të një tjetër automjeti.

Fëmijët janë tmerruar dhe kanë shpërthyer në të qara, pasi janë bërë dëshmitarë të këtij sherri të përgjakshëm.

Shoferi i furgoni të fëmijëve ka përfunduar në spital, për shkak të plagëve të marrë nga goditjet me thika, sëbashku me agresorin tjetër, me të cilin është ndeshur, në mes të rrugës.

LEXO EDHE:  Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e shoferit të arrestuar

Policia zyrtarisht njofton se gjithçka ka nisur për shkak të bllokimit të rrugës, nga njëri prej automjeteve.

“Dyshohet se për shkak të bllokimit të rrugës, një shtetas ende i paidentifikuar  që qarkullonte me një automjet ka goditur dyshohet me mjet prerës shtetasit A. V, 37 vjeç dhe V. V, 42 vjeç(drejtues mjeti të furgonit të shkollës) të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e Policisë.

CNA.al po sjell pamjet nga vendi i ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ekzekutimi i Ergys Dashit në Ekuador/ Zbulohen lidhjet me mafien e drogës

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja e 34-vjeçarit shqiptar Ergys Dashi.

I riu shqiptar u ekzekutua mbrëmjen e djeshme, në një restorant në qytetin Guayaquil të Ekuadorit.

Pista që po heton policia ekuadoriane është ajo e trafikimit të drogës, pasi dhe në vitin 2014, viktima është arrestuar po për drogë në Itali.

Sipas Ballkan ëeb, viktima, kishte lidhje me kunatin e Lul Berishës, Plarent Dervishaj dhe Eldi Dizdarin.

Këta dy të fundit, nuk janë emra të panjohur për drejtësinë. Dervishaj u shpall më 8 dhjetor të 2020 në kërkim ndërkombëtar. Gjatë arratisë ai është strehuar në Dubai. Dervishaj ka qenë i akuzuar si anëtar i bandës së Durrësit teka më vonë fitoi lirinë.Në 2019 ai i shpëtoi një atentati teksa duke udhëtuar në makinë u qëllua me breshëri bashkë me një tjetër. Një tjetër emër i përmendur për lidhje me Dashin është Eldi Dizdari. Ai është arrestuar në Itali, si pjesë e një megaoperacioni për sekuestrimin e drogës.

LEXO EDHE:  Sherri në Parlament/ Kreu i PPE i del në krah opozitës

LEXO EDHE:  “Dy burra ishin shtrirë në tokë, ndërsa vajza i godiste me sëpatë”/ Palasa për pak “u mbyt” në gjak dy ditë më parë

Dizdari njihet si një person që bënte lidhjet mes bosëve të drogës në Amerikën Latine dhe kishte lidhje shumë të forta me Ndraghetën. Ai po ashtu, cilësohej nga mediat ndërkombëtare në artikujt e tyre “si një nga bosët e kartelit të drogës”. Emri i Dizdarit lakohet po ashtu në ngjarjen që ndodhi në ish-bllok, ku mbeti i vdekur Fabiol Gaxha.

Ai flitej si person i përfshirë në ngjarjen që ndodhi në ish-bllok, aty ku mbeti i vdekur Fabiol Gaxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutohet me 20 plumba shqiptari në Ekuador/ Zbardhet identiteti

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 34 vjeçar shqiptar është ekzekutuar brenda një restoranti në veri të Guayaquil në Ekuador. Sipas policisë atje,  34 vjeçari Ergys Dashi dyshohet se ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

Atentati ndodhi një natë më parë ku viktima ishte ulur në një restorant, ku rreth orës 19:00, 2 persona njëri prej tyre me nje buqetë në lule u futën brenda lokalit dhe qëlluan për vdekje mbi shqiptarin.Në vendngjarje, ekspertët e kriminalistikës kanë grumbulluar mbi 20 shenja të fishekëve të markës Fame, tip 9×19, sipas karakteristikave të dhëna nga hetuesit. Ata gjithashtu konstatuan se viktima ka marrë disa të shtëna në pjesën ballore të kafkës.

LEXO EDHE:  “Është borxhliu më i madh i Shqipërisë”/ Rama nuk përmbahet ndaj Metës: Çfarë do më shumë ky njeri

LEXO EDHE:  Plagosën 38 vjeçarin/ Arrestohen vëllezërit dhe bashkëpunëtori i tyre

Fillimisht nuk dihej identiteti i viktimës, por pas dërgimit në Laboratorin e Kriminalistikës u konfirmua identiteti dhe origjina e tij.Gjatë atentatit të dhunshëm u plagos një e re e identifikuar si Angie Romero, 26 vjeç. Ajo ishte e ulur në një tavolinë pranë vendit ku ndodhej shtetasi i huaj./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U plagos në aksident/ Ndërron jetë i riu nga Malësia e Madhe

Publikuar

-

Nga

cna kronike

19 vjeçari nga Malësia e Madhe, i cili u plagos pak ditë më parë, nga aksidenti i rëndë, ka ndërruar jetë. Mjeti me të cilin ai udhëtonte doli nga rruga dhe përfundoi në kanal.

Ai ndodhej në spital  dhe si pasojë e plagëve të marra, ka humbur jetën.

Njoftimi i policisë ditën e ngjarjesMë datë 21.01.2022, rreth orës 15:35 në aksin rrugor Shkodër-Hani Hotit, në fshatin Palvar, Malësi e Madhe, mjeti tip Citroen, me drejtues shtetasin L. B., 19 vjeç banues në fshatin Gjormë, Malësi e Madhe, ka dalë nga rruga, dhe për pasojë drejtuesi i mjetit është dëmtuar, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Arrestimi i 6 profesorëve të kolegjit “Mehmet Akif”/ Nxënësit fillojnë protestën

LEXO EDHE:  Sherri në Parlament/ Kreu i PPE i del në krah opozitës

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut te kësaj dalje nga rruga./ CNA.al

LEXO TE PLOTE