LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxori në pritë shokun e ngushtë/ 21 vite burg për Mikel Alian

3 Nëntor 2021, 09:15, Kronika CNA
Nxori në pritë shokun e ngushtë/ 21 vite burg për Mikel

Gjykata e Lezhës ka dënuar Mikel (Gjovalin) Alian me 21 vite e 4 muaj burg.

Ndaj tij rëndon akuza e vrasjes, pasi me 2 tetor të vitit 2019-të, nxori në pritë shokun e tij të fëmijërisë, Eri Zefi për ta ekzekutuar.

42-vjeçari Mikel Alia u shpall fajtor për veprat penale ?Vrasje me paramendim? dhe ?Armbajtje pa leje?.

Trupa gjykuese dha dënimin maksimal me 32-vite burg, dy vite më shumë seç kishte kërkuar Prokuroria, por Alia përfitoi nga gjykimi i shkurtuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga