LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pastori Akil Pano flet për dhunën ndaj 6 vjeçares/ “Të kthehet dënimi me vdekje”

1 Nëntor 2021, 21:39, Kronika CNA
Pastori Akil Pano flet për dhunën ndaj 6 vjeçares/

Pastori Akil Pano ka folur për ngjarjen tronditëse të 6-vjeçares, e cila u dhunua nga babai dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Dyshohet se ai ka abuzuar seksualisht me vajzën, por mbetet për tu konfirmuar nga rezultati i ekspertizës mjeko-ligjore.

I ftuar në emisinin ?Open?, pastori Akil Pano tregoi se në rrjete sociale qarkullonin komente nga më të ndryshmet ndërsa kishte edhe raste kur kërkonin rikthim të dënimeve me vdekje.

?Komentet në rrjete sociale kanë qenë ?dënime me vdekje duhet të kthehen.? Nuk do ta konsideroja baba një person që ushtron dhunë mbi fëmijën e tij dhe shndërrohet në një kafshë. Kështu do ta shikoja, një person të tjetërsuar. Po të shohim botën e kafshëve, shohim se janë në gjendje të kujdesen për të vegjlit. Dëshira për t?iu rikthyer e bashkëshortes përfundon në një traumë dhe tragjedi të tillë. Do ta shikoja që është dhimbje e tejskajshme, kur një individ nuk është normal, një nënë krejt e mpirë nga trauma?, ka thënë Akil Pano./ CNA.al

Lajmet e fundit nga