LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i biznesmenit në Fier/ “Ben Qimja” në dyert e Policisë

3 Nëntor 2021, 11:28, Kronika CNA
Ekzekutimi i biznesmenit në Fier/ “Ben Qimja” në dyert e

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i takon ekzekutimit mafioz të biznesmenit Demir Backa në Fier.

Gazetarja Anila Hoxha raporton për TCH se lidhur me këtë vrasje, më në fund është marrë në pyetje edhe Arben Isufaj, i njohur ndryshe me nofkën ?Ben Qimja?, pasi ky i fundit mësohet të ketë pasur një konflikt me viktimën.

Isufaj i është përgjigjur ftesës së policisë, për të dhënë deklaratën dhe ka hedhur poshtë çdo akuzë sa i takon vrasjes së Backës. Ai pohon se ka patur një konflikt me të në 2016-ën, por ka shprehur se edhe pse nuk ishin pajtuar, ai e kishte falur biznesmenin.

Pas deklaratës Isufaj është lënë i lirë dhe ndërkohë ka shprehur se ngjarjen e ka mësuar nëpërmjet mediave, në një kohë që ndodhej në shtëpi në Tiranë. E njëjta deklaratë ishte thënë edhe më herët nga familjarët e tij.

Raportohet se në pyetje janë marrë edhe persona të tjerë, të cilët dyshohet se kanë informacion sa i takon ngjarjes së rëndë që tronditi Fierin.

Gazetarja Hoxha shprehet se hetimet me metoda proaktive vazhdojnë ku përfshihen përgjime dhe të dyshuar nga Vlora që dyshohet se janë pajtuar për të vrarë Backën./CNA.al

Lajmet e fundit nga