LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Veliaj dhe Rama të vijnë të japin llogari”/ Qeveria po tallet me banorët e “5 Majit”

31 Tetor 2021, 11:03, Aktualitet CNA
“Veliaj dhe Rama të vijnë të japin llogari”/ Qeveria

Nënkryetari i PD Alfred Rushaj është takuar sot me banorët, në rrugën ?5 Maji? në Tiranë, të cilëve do t?iu prishen shtëpitë, ndërkohë që nuk janë kompesuar nga shteti.

Rushaj deklaroi se qeveria ka shkelur ligjin dhe kushtetutën, dhe se po tallet me rreth 5 mijë banorë të zonës me kontratat e qirasë.

?Kontrata është një turp. Aty thuhet po ta prish shtëpinë dhe të premtoj se pak më vonë do të të them, nëse do të marrësh apo jo shtepi, kur, ku dhe si do ta marrësh. Duhet lexuar kontrata për të parë sesi qeveria tallet me njerëzit?,- tha Rushaj.

Banorët e zonës ?5 Maji? vunë në dukje se aty jo vetëm nuk ka shkuar asnjë deputet i PS, por asnjë nga institucionet, përfshirë bashkinë dhe kryeministrinë nuk përgjigjen për t?u dhënë shpjegime.

?Këta i kanë bllokuar legalizimet, se kanë interesat e veta me vjedhë pronat tona?. ?Erion Veliaj dhe Edi Rama të vijnë të japin llogari. Çfarë duhet të na bëjnë tjetër, veçse të na vrasin?./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga