LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

7 lëkundje në 48 orë/ Shkon në 62 numri i banesave të dëmtuara në Bulqizë, banorët në panik

31 Tetor 2021, 08:41, Aktualitet CNA
7 lëkundje në 48 orë/ Shkon në 62 numri i banesave të

Bulqiza vijon të përballet me lëkundjet e tërmetit, duke shkaktuar panik te banorët.

Në 48 orët e fundit janë ndjerë 7 lëkundje tërmeti. Ndërkohë nga lëkundja e fuqishme e mëngjesit të së premtes e cila ishte me magnitudë 4.5 rihter numri i banesave të dëmtuara ka shkuar në 62 në të gjithë Bulqizën.

Banorët ndjehen të frikësuar dhe kërkojnë strehim në çadra pasi i druhen lëkundjeve me magnitudë më të lartë.

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla bën të ditur se dëme janë shënuar pothuajse në të gjitha njësitë administrative, ku mes tyre veçohet dëmtimi i dy pallateve në Bulqizë dhe dy në Krastë.

 

Lajmet e fundit nga