LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk jam i rrezikshëm/ Thoma Gëllçi kërkon lirimin nga qelia

29 Tetor 2021, 12:35, Aktualitet CNA
“Nuk jam i rrezikshëm/ Thoma Gëllçi kërkon lirimin

Ish-Drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi ka kërkuar në Gjykatë një masë më të zbutur dënimi.

Me pretendimin se nuk është i rrezikshëm, Gëllçi ka dalë para trupit gjykues, duke thënë se nuk ka në mend të largohet nga vendi.

Por, Gjykata ka lënë në fuqi masën ?arrest me burg?  për të.

?Kjo është thjesht një hap i betejës ndaj kësaj parregullsie, për të mos mbajtur në arrest me burg një person që nuk ka lidhje me akuzat që i bëhen. Gëllçi nuk mund të futet në garë për kreun e RTSH sepse është në kushtet e arrestit me burg. Ju e shikoni sesi po pengohet Gëllçi.

Ne presim drejtësi në fund të fundit se ky është investimi i bërë për gjykatën e Posaçme. Këtu bëhet fjalë për një vlerësim juridik të të gjithë elementëve. Në momentin që flasim, dosja mbetet sekret dhe nuk dihet nëse kjo masë do të ndryshohet apo do të vijojë të jetë në fuqi masa për arrest me burg. Kjo është një fushatë baltosje e cila bëhet për të penguar kandidaturën e tij në krye të RTSH?, është shprehur për mediat avokati i tij Dorian Metalia./CNA.al

Lajmet e fundit nga