LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti në Bulqizë/ Emergjencat Civile: 14 banesa me dëmtime

29 Tetor 2021, 12:24, Aktualitet CNA
Tërmeti në Bulqizë/ Emergjencat Civile: 14 banesa me dëmtime

Emergjencat Civile kanë reaguar në lidhje me tërmetin në Bulqizë.

Në një njoftim për mediat, Emergjencat Civile bëjnë të ditur se lëkundjet kanë shkaktuar dëmtime në 14 banesa.

Sipas raportit, janë 5 banesa të dëmtuara në njësinë administrative Fushë-Bulqizë, 3 në njësinë administrative Gjoric, 3 në Shupenzë, 1 në Zerqan dhe 1 në Bulqizë.

Emergjencat Civile theksojnë se situata po monitorohet nga afër./CNA.al

Lajmet e fundit nga