LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizjet e natës në Polici/ Gledis Nano firmos një tjetër ndryshim

29 Tetor 2021, 06:01, Aktualitet CNA
Lëvizjet e natës në Polici/ Gledis Nano firmos një

Lëvizjet në Policinë e Shtetit vijojnë.

Tashmë nuk raportohen zyrtarisht dhe nuk dërgohen informacione zyrtare nga policia, por gjithsesi lëvizjet po vazhdojnë.

Kreu i Policisë së Shtetit,  Gledis Nano, mësohet se një natë më parë, ka firmosur një lëvizje të re në sektorin e Policisë rrugore.

Kreu i policisë rrugore në Dhimitraq Ziu është larguar nga Tirana me firmën e Nanos, për t?u emëruar në Durrës, në të njëjtin pozicion.

Në vend të tij është emëruar Altin Qato.

Para pak ditësh lëvizje u bënë në rang të shefave të komisariatëve në disa rrethe.

Këto lëvizje apo riciklime, nisën në kupulon e Policisë me 18 Tetor, rreth dy javë pasi Gledis Nano kishte marrë detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit./CNA.al

Lajmet e fundit nga