LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lëkundje të lehta tërmeti në Korçë/ Ja sa ballë ishte

11 Gusht 2020, 20:27, Sociale CNA
Lëkundje të lehta tërmeti në Korçë/ Ja sa

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar disa minuta më parë në Korçë.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:06 dhe kanë qenë me magnitudë 2.9 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka qenë me epiqendër 2 kilometra larg nga Korça dhe 115 kilometra larg nga Tirana, ndërsa ishte me thellësi 2 kilometra.

Nga informacionet praprake, nuk raportohet për të lënduar dhe dëme materiale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga