LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I infektuar me Covid/ Shtrohet në spital kompozitori i njohur

28 Tetor 2021, 14:35, Aktualitet CNA
I infektuar me Covid/ Shtrohet në spital kompozitori i njohur

Kompozitori i njohur shqiptar Flamur Shehu është infektuar me Covid. Ai është shtuar në Spitalin Infektiv, pas përkeqësimit të gjendjes së tij

Autor i më se 500 këngëve dhe babai i dj Sardit ndodhet në terapi intensive në QSUT nën kujdesin e bluzave të bardha.

Fitues i çmimeve të para dhe të dyta në festivale, kompozitori Shehu mban titullin ?Mjeshtër i Madh? për kontribut të shquar në fushën e muzikës e këngës së lehtë shqiptare dhe studimin e folklorit.

77 vjeçari Flamur Shehu është autor këngësh shumë i njohur. Flamur Shehu u lind në Tiranë më 28.11.1944 është një ndër kompozitorët më të njohur në gjithë trevat shqiptare. Në arkivin e tij numëron mbi 500 këngë, një shifër shumë domethënëse. Ka dy çmime të para (një në Festivalet e RTSH, dhe një në Koncertet e Pranverës) dhe 17 çmime të para dhe të dyta të shtrira në kohë.

Lajmet e fundit nga