LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriminaliteti në vend/ Klodiana Lala ngre shqetësimin

27 Tetor 2021, 14:48, Aktualitet CNA
Kriminaliteti në vend/ Klodiana Lala ngre shqetësimin

Gazetarja Klodiana Lala teksa ka komentuar për situatën e krimit në vend gajtë ditëve tëq fundit, ka deklaruar këto ngjarje duhet të tronditin Policinë e Shtetit.

Gjatë një interviste për emisionin ?Pikat mbi i? me gazetaren Ola Bruko në Neës 24, Lala shtoi se mosndëshkimi i autorëve të këtyre ngjarjeve, do të pasojnë me ngjarje të tjera më të rënda.

?Ka disa ngjarje që duhet të tërheqin vëmendjen e drejtuesve të policisë. Si Edmond Çekiçi në Durrës, një atentat që duhet zbardhur?Kemi vrasjen e Elton Mermali, u rrëmbye u vra në periferi të Elbasanit dhe po shkakton tronditje të forta në Lushnje? Bardhok Pllanaj një personazh që kishte ruajtur ekuilibrat, por u ekzekutua në një formë të frikshme?Këto ngjarje do ta duhet ta shkundin fort Policinë e Shtetit sepse mosndëshkimi i autorëve të këtyre vrasjeve mund të sjellë pasoja të rënda?, tha Lala. Ajo shtoi se e gjithë politika duhet të jetë bashkë nëse do që krimi i organizuar të shkërmoqet./CNA.al

Lajmet e fundit nga