LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Shefi i komisariatit rreh një grua/ Emërohet me ngritje në kupolën e Policisë

27 Tetor 2021, 13:12, Aktualitet CNA
Video-Shefi i komisariatit rreh një grua/ Emërohet me ngritje në

Agim Hoxha ish ?shefi i Komisariatit numër 4 është emëruar sot, specialist në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Hoxha në vitin 2019, është kallëzuar penalisht në Prokurorinë e Tiranës, nga LSI, për shkak të përdorimit të dhunës.

Konkretisht kallëzimi penal ka lidhje me dhunën e ushtruar ndaj një qytetareje që ishte hedhur në protestë për të mbrojtur banesën e saj në Bregun e Lumit.

Video ku Hoxha ushtronte dhunë ndaj një gruaje, u bë publike nga ish kryeministri Sali Berisha dhe më pas bëri xhiron e mediave.

Në video shihen pamjet kur Agim Hoxha, shefi i komisariatit numër 4, goditi me shpullë një zonjë me patericë./CNA.al

Lajmet e fundit nga