LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kaos” në Spitalin e Krujës/ Flasin të shtruarit e helmuar nga uji

27 Tetor 2021, 08:25, Aktualitet CNA
“Kaos” në Spitalin e Krujës/ Flasin të shtruarit e

Në spitalin e Krujës vijojnë të shfaqen banorë me shenja të helmimit ndërsa deri më tani ka shkuar në 500 numri i personave që kanë marrë mjekim.

Njëri prej të shtruarve ka treguar se ka shkuar në spital në 3 të mëngjesit ndonëse kishte 2 ditë i helmuar.

?Mirë jam. Kam dy ditë që jam helmuar, kam ardhur në 3 të natës për të bërë një serum. Se di sa probleme kam?, tha i shtruari, për abcnews.

Bashkëshortja e tij që po i qëndronte pranë tha se edhe vetë ajo është helmuar por e ka kalur situatën në shtëpi.. Ajo tregon se edhe mbesën e saj  të vogël e kanë sjellë në spital për serum.

?Burri erdhi natën, edhe vetë kam qenë por jo për serum. Vajza e vajzës ka qenë në serum?, shtoi ajo.

Të shtruarit e tjerë kanë folur për shenjat e helmimit si dhe kanë treguar nëse fqinjët e tyre kanë pasur probleme.

Kam temperaturë dhimbje koke, jam shtruar tani. Nga familja vetëm unë jam sëmurë, për komshinjtë se di se jam në shtëpi private. Tani jam pak më mirë?, shtoi një tjetër.

?Edhe komshinjtë e mi kanë pasur probleme?, tha më tej një banor.

Lajmet e fundit nga