LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata e kriminalitetit në vend/ Klodiana Lala: SPAK duhet parë me dyshime

26 Tetor 2021, 19:45, Aktualitet CNA
Situata e kriminalitetit në vend/ Klodiana Lala: SPAK duhet parë me

Gazetarja Klodiana Lala, foli për situatën e kriminalitetit në vend.

Gjatë një interviste për ?A Krasta Show? me Adi Krastën në Syri Tv Lala përshkroi grabitjen me dhunë në Nikël, duke thënë se kjo është zonë e nxehtë që kontrollohet nga njerëz të botës së krimit.

?Ngjarja në Krujë, ku një person i proceduar u dhunua, është shumë e rëndë. Nikla është një zonë e nxehtë, që kontrollohet nga njerëz të botës së krimit. Unë Nanon, drejtorin e ri e vlerësoj si profesionist, për operacionet në Siri. Zoti Veliu e la policinë të kriminalizuar dhe të pambështetur, që qytetarët e shikonin policinë si delen e zezë dhe duhej një emër ndryshe dhe e kam pritur një emërim, si Nano.

Duhen parë rezultatet, duhet të presim edhe pak kohë. Me vrasjen e Demir Backës, janë prishur balancat e botës së krimit. Kriminaliteti në vend është rritur shumë. Nëse SPAK del e ndëshkon Luan Dacin, ndëshkon Rovena Vodën për një arkë peshku, e nuk ndëshkon ata që bëjnë koncesione, që bërtasin në mes të Tiranës, tregon se misioni i SPAK është për t?u pare me dyshim?, u shpreh Lala.

Lajmet e fundit nga