LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkatërrohet organizata e kokainës së tre vëllezërve shqiptarë/ Zbardhen emrat e  të arrestuarve

27 Tetor 2021, 07:44, Aktualitet CNA
Shkatërrohet organizata e kokainës së tre vëllezërve

Tetë persona kanë rënë pranga për trafik kokaine në Itali.

Një operacion i ndërmarrë, mëngjesin e të martës,  në shtetit Italian, ka shkatërruar një rrjet droge, ku bënin pjesë e edhe shqiptarë.

Rrjeti në fjalë drejtohej nga tre vëllezër shqiptarë dhe  qarkullonte 3 mijë deri në 5 mijë euro në ditë, me trafikun e kokainës në zonën e L?Auqilas.

Në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë të Kosovës, Mujadin Dashi, 34 vjeç dhe Ermir Bela 29 vjeç, një shtetas maqedonas, Avni Pascu, 27 vjeç,  rumuni, Andrei Gavril Cotlet, 25 vjeç dhe një vajzë shqiptare Brunilda Xhafa, 27 vjeç.

Personat e mësipërm janë lënë në arrest me burg.

Ndërsa në arrest shtëpie  janë lënë Alesio Xhafa, 21 vjeç dhe Idajet Saliaj, 32 vjeç, si dhe italiani e Angelo Lauria, 27 vjeç./CNA.al

Lajmet e fundit nga