LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqetësime për Kodin e Familjes/ Erion Kristo dhe Akil Pano, dorëzojnë vërejtjet në Kuvend

27 Tetor 2021, 12:49, Aktualitet CNA
Shqetësime për Kodin e Familjes/ Erion Kristo dhe Akil Pano,

Pastorit Akil Pano  së bashku me Erion Kriston dhe disa përfaqësues të tjerë, do të zhvillojnë pasditen e sotme një takim me kreun e grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

Ata do të paraqesin në Kuvend, shqetësimet dhe vërejtjet lidhur me kodin e familjes, prindërimin, adoptimin e të tjera.

?Jemi mbledhur këtu sëbashku dhe jemi duke firmosur një document të rëndësishëm të cilin po e paraqesim në zyrat e parlamentit.

Do të kemi në takim zyrtar me kreun e mazhorancës në Parlament, zotin Balla. Do të paraqesim vërejtjet dhe shqetësimit tona lidhur me kodin e familjes, prindërimin, adoptimin e të tjera si këto?, thekson pastori.

Ndërkaq, Erion Kristo, është shprehur kritik, për nismën e LGBT për zëvendësimin e fjalës ?Nënë? dhe ?Baba”.

?Fjala e para që thotë fëmija ështëe ?ba?, ?ma?. Cila është kjo forcë madhorë që t?ia bëjmë prindi 32 dhe personi 74! Cila është kjo forcë madhore!? tha ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga