LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Abuzuan me tenderat miliona lekësh/ SPAK kërkon burg për tre punonjëset e spitalit të Elbasanit

27 Tetor 2021, 08:48, Aktualitet CNA
Abuzuan me tenderat miliona lekësh/ SPAK kërkon burg për tre

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka kërkuar nga 8 muaj burg, pezullimin dhe dënimin me kusht për dy vjet,  për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit, Anila Ballhysa, Mimoza Zyberi dhe Ardita Beqiri.

Ato akuzohen për shkelje të barazisë në tendera. Në kohën që ishin anëtare të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave kanë marrë pjesë në dy tendera me vlere 5 mln dhe 15 mln të vjetra.

Sipas SPAK kanë favorizuar operatorin fitues.

Lajmet e fundit nga